Dziś odbyła się konferencja prasowa, podczas której symbolicznie zainaugurowaliśmy 30. edycję turnieju ATP Challenger Invest in Szczecin Open.

Poniżej znajdą Państwo relację z jej najważniejszych fragmentów oraz wybrane wypowiedzi uczestników spotkania. W załączniku zdjęcia do swobodnego wykorzystania (prosimy o oznaczanie ich jako „Materiały prasowe Invest in Szczecin Open”) oraz komplet materiałów prasowych.
W czwartkowym spotkaniu z przedstawicielami mediów w hotelu IBIS Styles wzięli udział:
  • Piotr Krzystek – Prezydent Miasta Szczecin.
  • Michał Przepiera – Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin.
  • Michał Kozłowski – Wiceprezes Zarządu Lexus Szczecin, partnera motoryzacyjnego naszego turnieju.
  • Krzysztof Bobala – Dyrektor turnieju ATP Invest in Szczecin Open.
Jako pierwszy zabrał głos Piotr Krzystek.
– Niezmiernie cieszę się, że na dniach będziemy świadkami 30. edycji turnieju. Warto podkreślić, że jest to bardzo ważny jubileusz dla naszego miasta, ponieważ jest to kluczowe wydarzenie sportowe w kalendarzu Szczecina. Przez lata udowodniliśmy, że tak naprawdę trudno znaleźć drugie takie wydarzenie w Polsce, które wspierane jest przez dużą liczbę lokalnych partnerów. Warto również dodać, że przed nami jeszcze wiele lat, wspólnych chwil, przy Alei Wojska Polskiego w Szczecinie, ponieważ dalej chcemy wspierać tę imprezę.
Mając na uwadze fakt, że Invest in Szczecin Open to prawdziwa wizytówka miasta, głos zabrał także Michał Przepiera, Zastępca Prezydenta Miasta, odpowiedzialny za szczecińskie inwestycje.
– Muszę przyznać, że wiele znajomych z mojego bliskiego grona, którzy są aktualnie na turnieju wielkoszlemowym – US OPEN, ochoczo wracają do Szczecina, aby obserwować zmagania zawodników przy ul. Wojska Polskiego. Invest in Szczecin Open, to nie tylko turniej tenisowy, a szereg wielu atrakcji, które dodają temu eventowi trochę magii. – powiedział Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin.
Przez lata przyzwyczailiśmy się do tego, że na naszym turniejowym obiekcie można podziwiać nie tylko wspaniałe mecze, ale też piękne samochody. O tym, czego możemy spodziewać się w tym roku opowiedział Michał Kozłowski, przedstawiciel firmy Lexus Kozłowski, głównego sponsora turnieju.
– Pragnę przypomnieć, że od ponad 20 lat, pracujemy przy turnieju i jest to bardzo ważna impreza dla naszej firmy. Planujemy, aby nasza flota w tym roku, skupiała się wyłącznie z samochodów hybrydowych i elektrycznych. Z okazji jubileuszu, planujemy również niespodziankę, którą będzie premiera nowego samochodu zaplanowana na finałowy weekend – zapowiadał Michał Kozłowski.
Jako ostatni na konferencji głos zabrał Krzysztof Bobala, który uchylił rąbka tajemnicy w sprawie „dzikich kart” do turnieju głównego:
– Przechodząc do tematu dzikich kart, dzisiaj podamy tylko dwie, ponieważ czekamy na wyniki US Open. „Dzikie karty” do turnieju głównego dostaną zawodnicy z Polski – Daniel Michalski oraz Maks Kaśnikowski. Trzecia dzika karta zostanie ogłoszona za tydzień. – dodał Bobala.
Jubileuszowa edycja szczecińskiego turnieju zapowiada się niezwykle ciekawie nie tylko pod kątem sportowym, ale także pod kątem wydarzeń dodatkowych dla kibiców.
– Jedną z imprez towarzyszących będzie festiwal muzyczny, dzięki któremu korty w Szczecinie żyją wiele godzin po zakończonych spotkaniach. 14 września odbędzie się Kinder Joy of Moving Kids Day, czyli wydarzenie dla najmłodszych adeptów tenisa, w którym rok temu uczestniczyło ponad 500 dzieci. Przygotowaliśmy również parę dodatkowych atrakcji związanych z jubileuszem. Zostanie zorganizowana historyczna wystawa fotograficzna dla amatorów. W czwartek 14 września, odbędzie się dzień turniejowej koszulki. Najstarsze z nich zostaną nagrodzone, weekendem w VIP Tennis Club. Zaś w sobotę odbędzie się pokaz Pickleballa, czyli nowego sportu rakietowego, który rozwija się w niesamowitym tempie. – zakończył dyrektor największego i najstarszego krajowego challengera.
Turniej eliminacyjny ma planowo rozpocząć się w niedzielę, 10 września. Dzień wcześniej otrzymają Państwo oczywiście stosowną informację oraz plan gier.
Sponsorem tytularnym turnieju jest Miasto Szczecin.
Zapraszamy do obejrzenia wideo z konferencji oraz galerii zdjęciowej.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ!