Historia

Invest in Szczecin open 2024

To już 31 urodziny szczecińskiego turnieju. Pierwsza edycja odbyła się w 1993 roku i wówczas turniej był cyklem satelitarnym z pulą nagród 25 tysięcy dolarów. Od 1996 roku po dziś dzień szczeciński turniej jest zaliczany do rangi challengera, a od 1997 roku pula wynosiła 150 tysięcy dolarów. W 2022 roku ranga zwiększyła się do 160 000 USD + hospitality, czyli bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie dla zawodników. Istotnym jest fakt, że turniej nie mógłby się odbywać bez pomocy partnerów i sponsorów, a od wielu lat niezmienne jednym z najistotniejszych jest
Miasto Szczecin.

obecne logo turnieju

historyczne logotypy

Przed rokiem na szczecińskich kortach triumfował Federico Coria, który pokonał w finale Vita Koprivę z Czech. Pojedynek był bardzo zacięty, ale górą okazał się Argentyńczyk. Tenisista z Ameryki Południowej triumfował w stosunku 6:1, 7:6(4) i zapewnił sobie tytuł mistrzowski jubileuszowej 30. edycji turnieju.

W sobotni wieczór zakończyliśmy deblową część turnieju. Zwycięzcami okazali się Andrew Paulson z Czech oraz Vitaliy Sachko z Ukrainy, którzy w finale pokonali Zdenka Kolara w parze z Sergio Martos Gornes’em.

Interesujące nazwiska na liście startowej, wysoki poziom sportowy imprezy oraz niespodziewane rozstrzygnięcia sprawiły, że 30. edycja turnieju była wyjątkowo ciekawa. W tym roku ponownie liczymy na duże zainteresowanie publiczności i mamy nadzieję kolejny raz udowodnić, że w pełni zasługujemy na miejsce w gronie najlepszych challengerów na świecie!

#swiatowyteniswszczecinie

INVEST IN szczecin open 2023 – aftermovie