Historia

Invest in Szczecin open 2023

W tym roku turniej obchodzi 30. urodziny, pierwsza edycja odbyła się w 1993 roku i wówczas turniej był cyklem satelitarnym z pulą nagród 25 tysięcy dolarów. Od 1996 roku po dziś dzień szczeciński turniej jest zaliczany do rangi challengera, a od 1997 roku pula wynosiła 150 tysięcy dolarów. W 2022 roku ranga zwiększyła się do 160 000 USD + hospitality, czyli bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie dla zawodników. Istotnym jest fakt, że turniej nie mógłby się odbywać bez pomocy partnerów i sponsorów, a od wielu lat niezmienne jednym z najistotniejszych jest
Miasto Szczecin.

obecne logo turnieju

historyczne logotypy

Przed rokiem na szczecińskich kortach triumfował Corentin Moutet, który pokonał w finale Dennisa Novaka z Austrii. Pojedynek był bardzo zacięty, ale górą okazał się Francuz. Tenisista z Paryża triumfował w stosunku 6:2, 6:7(5), 6:4 i zapewnił sobie tytuł mistrzowski 29. edycji turnieju.

W sobotni wieczór zakończyliśmy deblową część turnieju. Zwycięzcami okazali się Jamajczyk Dustin Brown oraz Włoch Andrea Vavassori, którzy w finale pokonali Czechów – Romana Jebavego oraz Adama Pavlaska.

Interesujące nazwiska na liście startowej, wysoki poziom sportowy imprezy oraz niespodziewane rozstrzygnięcia sprawiły, że 29. edycja turnieju była wyjątkowo ciekawa. W tym roku ponownie liczymy na duże zainteresowanie publiczności i mamy nadzieję kolejny raz udowodnić, że w pełni zasługujemy na miejsce w gronie najlepszych challengerów na świecie!

#swiatowyteniswszczecinie

Pekao szczecin open 2022 – aftermovie