Łukasz Kubot wraca na szczecińskie korty! Startują eliminacje

Łukasz Kubot, zdobywca Australian Open 2014 i Wimbledonu 2017 w grze podwójnej, wraca na korty Invest in Szczecin Open! 41-letni tenisista weźmie udział w turnieju deblowym szczecińskiego challengera, którego pula nagród wynosi 160 000 USD. Kubota będziemy mogli zobaczyć w parze z Maksem Kaśnikowskim.
To wielkie wydarzenie dla fanów tenisa, ponieważ Kubot wraca do Szczecina po niemal 13 latach przerwy. W 2010 roku uczestniczył w turnieju singlowym, będąc rozstawionym graczem z numerem jeden. Niestety, jego udział zakończył się w drugiej rundzie po meczu przegranym z Lukasem Rosolem, do którego polski tenisista przystąpił z kontuzją pleców.
Jednak to rok 2009 zapadł w pamięci szczecińskiej publiczności, kiedy to Kubot osiągnął w Szczecinie swoje najlepsze wyniki, docierając do półfinału w grze pojedynczej i do finału w deblu.
Dyrektor turnieju, Krzysztof Bobala, nie kryje radości z powrotu Kubota:
– To fantastyczna wiadomość, Łukasz sam do mnie zadzwonił i trochę mnie zaskoczył tą wiadomością. Biorąc pod uwagę jego pozycję jako byłego lidera rankingu światowego w grze podwójnej, nie mogłem inaczej postąpić niż przyznać mu ostatnią „dziką kartę” do turnieju deblowego. Trzymam za niego kciuki i nie mogę się doczekać, aż zobaczę go na korcie. – powiedział Bobala.
Kubot to były lider rankingu deblistów ATP, zdobywca dwudziestu siedmiu turniejów deblowych ATP Tour oraz finalista dwóch turniejów singlowych ATP Tour i dwudziestu jeden turniejów deblowych ATP Tour.
Turniej Invest in Szczecin Open rozpoczyna się od niedzielnych eliminacji, w których zobaczymy aż 5 Polaków. Wstęp na korty jest bezpłatny.
Turniej główny odbędzie się w dniach 11-17 września. Bilety można kupić na stronie www.szczecinopen.abilet.pl.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ!