Poznaliśmy już pełny skład tenisistów, którzy otrzymają „dzikie karty” na nadchodzący turniej Invest in Szczecin Open. Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 11-17 września, może pochwalić się imponującą obsadą zawodników, w tym aż dziewięcioma graczami z pierwszej setki rankingu ATP.

Oprócz Polaków Daniela Michalskiego i Maksa Kaśnikowskiego, na kortach szczecińskiego challengera zobaczymy również Gillesa-Arnauda Bailly’ego, podopiecznego byłej liderki światowego rankingu Kim Clijsters!

Gilles-Arnaud Bailly, urodzony w 2005 roku, jest nową nadzieją belgijskiego tenisa. Młodzieniec w wieku 17 lat może poszczycić się dwukrotnym awansem do finałów juniorskich turniejów wielkoszlemowych, a dokładnie do finałów Roland Garros 2022 i US Open 2022, a także tytułem Mistrza Europy U18.

– Karierę Gillesa wspieram od samego początku. Miejcie oko na tego młodzieńca, bo już niedługo może narobić sporo hałasu w rankingach ATP. – powiedziała Kim Clijsters, dwukrotna triumfatorka US Open i była liderka rankingu WTA.

Gilles Bailly zakończył ubiegły rok na pozycji numer jeden w juniorskim rankingu, zdobywając przy tym tytuł ITF World Champion.

– Kiedy była liderka światowego rankingu proponuje Ci zawodnika z zapowiedzią, że to może być przyszły czołowy tenisista świata, to nie można jej odmówić. W roli dyrektora turnieju od lat stawiam na młode talenty. Wspomnę choćby młodego Stana Wawrinkę, który grał u nas na początku swojej kariery, czy obecne gwiazdy takie jak Hubert Hurkacz, Casper Ruud czy Holger Rune. Szczecin to miejsce, gdzie młodzi zawodnicy mogą rozwijać swoje umiejętności i zdobywać cenne doświadczenie. Mam nadzieję, że tak samo będzie w przypadku Gillesa. – powiedział Krzysztof Bobala, dyrektor szczecińskiego challengera.

Invest in Szczecin Open rozgrywany na kortach przy Alei Wojska Polskiego 127 rozpocznie się eliminacjami w niedzielę 10 września. Wstęp na mecze eliminacyjne jest bezpłatny.

Dzikie karty do turnieju ATP Challenger Invest in Szczecin Open 2023:

Turniej Główny – gra pojedyncza (Main Draw singles):

  1. Daniel Michalski
  2. Maks Kaśnikowski
  3. Gilles Arnaud Bailly

Eliminacje – gra pojedyncza (Qualifying singles):

  1. Paweł Ciaś
  2. Szymon Kielan
  3. Adrian Andrzejczuk

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ!